Aktuality Minimize
Finančná podpora pre cestovný ruch v súvislosti s Covid-19 - 15. decembra 2020

Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky od 15. decembra 2020 začína poskytovať pomoc vo forme finančného príspevku pre právnické osoby a fyzické osoby podnikateľov najmä z oblasti cestovného ruchu, ktorým v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu, spôsobujúceho COVID-19 poklesli tržby o 40 % oproti minulému roku. Ide o tzv. „pomoc de minimis“ (do výšky 200 000 eur) na pokrytie aspoň časti fixných nákladov.

Žiadosť o finančný príspevok je potrebné podať elektronicky cez portál slovensko.sk.
Užitočné informácie k vyplneniu jednotlivých polí formulára nájdete aj v inštruktážnom video návode alebo v príručke, zverejnenej k výzve.
K dispozícii je aj kontrolný zoznam, čo všetko je potrebné k podaniu žiadosti.

Všetky informácie a podporné dokumenty ohľadom nároku na príspevok, jeho výške a spôsobe vyplácania nájdete priamo na stránkach Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

 

SIEA VYHLASUJE VÝZVY NA PREDKLADANIE ŽIADOSTÍ O KREATÍVNE VOUCHERY V ROKU 2020 - 31. júla 2020

Malí a strední podnikatelia z celého Slovenska si môžu aj v roku 2020 požiadať o kreatívny voucher na služby architektov, dizajnérov, marketérov a programátorov uviedol to vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Stanislav Jurikovič. SIEA podľa neho zverejnila podmienky výziev pre jednotlivé odvetvia na www.vytvor.me. Elektronickú registráciu je možné vykonávať od 3. do 31. augusta.

Viac informácií nájdete v priloženom článku.
 viac informácií ...

P4CA: The context of apprenticeships and work-based learning in Slovakia - 26. júna 2020

Within the project: Partnerships for Creative Apprenticeships (P4CA), we wrote an article about how it works and at the same time does not work in the field of apprenticeship education in Slovakia. The article can be found in the attachment. 

 viac informácií ...

Podnikateľský Handbook Azerbajdžanu - 22. júna 2020

V prílohe si Vám dovoľujeme poskytnúť Handbook pre slovenského podnikateľa na vstup do Azerbajdžanu. V dokumente nájdete ekonomické informácie o teritóriu a informácie pre podnikanie v Azerbajdžane. 

 viac informácií ...

Otvorené fórum REGIONY2030-závery - 22. júna 2020

Integrovaná sieť regionálnych rozvojovýc